Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

ACEA: Europese autoverkoop blijft hard stijgen

ACEA: Europese autoverkoop blijft hard stijgen
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De verkoop van nieuwe personenauto's in Europa is in augustus flink gestegen. Dit meldde de Europese brancheorganisatie voor de auto-industrie ACEA woensdag.

Het aantal verkochte nieuwe auto's in Europa steeg vorige maand met 21,0 procent tot 787.626 stuks.

In Nederland ging het om een stijging met 18,6 procent en in België om een plus van 27,3 procent.

Duitsland en Frankrijk, landen die qua volumes toonaangevend zijn in de Europese Unie, lieten ook flinke stijgingen zien. In Duitsland ging de verkoop in augustus met 37,3 procent omhoog. In Frankrijk stegen de verkopen met 24,3 procent.

In de eerste acht maanden van dit jaar steeg de autoverkoop in de EU met 17,9 procent. De verkoop van elektrische auto's liep met 62,7 procent op. Er werden 13,0 procent meer benzineauto's verkocht, terwijl de verkoop van dieselauto's in 2023 tot en met augustus met 3,2 procent daalde.

Bron: ABM Financial News


ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Lees over dit aandeel ook

  1. ACEA: meer nieuwe auto's verkocht in Europa in december
  2. Extra schuld is geen goed nieuws voor D'Ieteren

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
D'IETEREN GROUP kopen verkopen

75% zegt verkopen

4 stemmen

Gerelateerd

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.