Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Video: kiezen voor VS of Europa en voor staatsobligaties of bedrijfsleningen?

Video: kiezen voor VS of Europa en voor staatsobligaties of bedrijfsleningen?
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) Er zijn flinke verschillen tussen de Amerikaanse en de Europese ecomie en dat maakt dat in de ene regio staatsobligaties en in de andere regio bedrijfsobligaties te verkiezen zijn. Dit zei beleggingsstrateeg Joost Van Leenders van Van Lanschot Kempen voor de camera van ABM Financial News.

Klik hier voor: kiezen voor VS of Europa en voor staatsobligaties of bedrijfsleningen?

De Amerikaanse economie is sterker dan de Europese economie. In Europa "valt het allemaal wat tegen." 

Van Leenders denkt dat dit verschil in groei blijft. 

De daling van inflatie is gestagneerd, zowel in de VS als Europa. Toch denkt Van Lanschot dat de inflatie nog wel iets kan gaan dalen, en in Europa nog iets meer dan in de VS.

In de VS zal het aantal renteverlagingen beperkt zijn, "misschien een of twee". De ECB is "een stuk duidelijker". In Europa gaat de rente omlaag, mogelijk nog drie keer.

De obligatiemarkten hebben dit volgens Van Leenders wel aardig ingeprijsd. 

In de VS verkiest Van Lanschot staatsobligaties boven bedrijfsobligaties. Maar in Europa "is dat eigenlijk omgekeerd".

Bron: ABM Financial News

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.