Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Wall Street lager gesloten

Wall Street lager gesloten
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen zijn vrijdag lager gesloten, nadat het Amerikaans banenrapport voor januari een tegenvallende banengroei liet zien en Trump wederkerige importheffingen aankondigde.

De toonaangevende S&P 500 index daalde 1,0 procent tot 6.025,99 punten, de Dow Jones index verloor 1,0 procent op 44.303,40 punten en de Nasdaq sloot 1,4 procent lager op 19.523,40 punten.

Uit de data van het Amerikaanse ministerie van arbeid bleek dat de werkgelegenheid in januari is gegroeid met 143.000 banen, terwijl de markt rekende op een groei van 169.000 banen. 

De groei in december werd bijgesteld tot 307.000 banen, van 256.000 eerder, terwijl de banengroei in november werd bijgesteld van 221.000 naar 261.000 banen. De werkloosheid daalde van 4,1 naar 4,0 procent, terwijl de lonen op jaarbasis met 4,1 procent stegen.

"Afgezien van een enigszins teleurstellende banengroei, is het bredere beeld er nog steeds één van een veerkrachtige arbeidsmarkt en aanhoudende loondruk", zei strateeg Seema Shaah van Principal Asset Management. "Aangezien het beleid van de Trump-regering de potentie heeft om zowel de arbeidsmarkt als de inflatievooruitzichten aanzienlijk te beïnvloeden, is er alle reden om de rentetarieven voorlopig ongewijzigd te laten", aldus Shah.

ING concludeerde dat het banenrapport beter was dan gevreesd. Econoom James Knightley sprak van een “behoorlijk sterk resultaat", wat de verwachtingen dat de Federal Reserve de rente niet snel zal verlagen, heeft bevestigd.

De Amerikaanse tienjaarsrente noteerde vrijdag 4 basispunten hoger op 4,487 procent, terwijl de tweejaarsrente 8 basispunten steeg tot 4,289 procent.

Mediaberichten dat Trump van plan zou zijn om wederkerige handelstarieven aan te kondigen aan handelspartners die tarieven opleggen op Amerikaanse exporten, zetten de beurzen extra onder druk. Het was niet meteen duidelijk welke landen hierdoor getroffen zouden worden. 

Trump bevestigde zijn plannen tijdens een persconferentie met de Japanse premier Shigeru Ishiba. Hij zei dat hij de details van de tarieven waarschijnlijk maandag of dinsdag zal bekendmaken en dat de heffingen gelijk zullen zijn aan de tarieven die de handelspartners opleggen aan Amerikaanse importen in plaats van een "vast tarief". "Ik denk dat dit de enige manier is om te doen", zei Trump. "Zij belasten ons. Wij belasten hen."

Op macro-economisch vlak werd vrijdag tevens bekend dat het vertrouwen Amerikaanse consumenten in de economie in februari is afgenomen, terwijl de inflatieverwachting flink hoger uitkwam. De vertrouwensindex daalde van 71,1 eind januari naar 67,8. De inflatieverwachting voor de komende 12 maanden noteerde eind januari nog op 3,3 procent en kwam in de voorlopige cijfers voor deze maand uit op 4,3 procent.

De groothandelsvoorraden in de VS zijn in december op maandbasis conform de verwachting gedaald met 0,5 procent. Op jaarbasis was sprake van een daling met 0,1 procent.

Het consumentenkrediet in de VS is in december met 40,8 miljard dollar gestegen, na een daling van 5,4 miljard dollar in november.

De maart-future voor een vat ruwe olie sloot vrijdag op de New York Mercantile Exchange 0,39 dollar, ofwel 0,6 procent, hoger op 71,00 dollar. Op weekbasis sloot de olieprijs echter 2,1 procent lager.

De euro/dollar noteerde op 1,0328. Bij aanvang van de handelsdag in New York bewoog het muntpaar nog op 1,0370 en rond het sluiten van de Amerikaanse beurzen op donderdag stond er een stand van 1,0383 op de borden. 

Op macro-economisch vlak staan maandag in de VS geen publicaties op de agenda.

Bedrijfsnieuws

Nikola daalde 41,1 procent nu een faillissement dreigt voor de Amerikaanse fabrikant van waterstoftrucks. The Wall Street Journal meldde donderdagavond laat op basis van bronnen dat Nikola samen met het advocatenkantoor Pillsbury Winthrop Shaw Pittman de opties voor het bedrijf bekijkt. Daarbij wordt gedacht aan een verkoop of herstructurering van het bedrijf tijdens een faillissement, zeiden de ingewijden tegen WSJ. 

Cosmeticabedrijf E.l.f. Beauty kwam met een omzetwaarschuwing en dat was voor het eerst in zes jaar. De trends waren in januari zwakker dan verwacht. Het aandeel verloor 19,6 procent.

Social mediabedrijf Pinterest boekte in het afgelopen kwartaal een hogere omzet, terwijl het aantal maandelijkse actieve gebruikers nooit eerder zo hoog was. Het aandeel won 19,1 procent.

Take-Two Interactive Software rapporteerde over het afgelopen kwartaal een kleiner verlies dan verwacht en was positief over de outlook, waarbij de maker van computerspellen verwees naar de pijplijn van aankomende games waaronder "Grand Theft Auto VI". Het aandeel won 14,0 procent.

Betaaldienst Affirm boekte afgelopen kwartaal een omzet die ruimschoots de verwachtingen overtrof, terwijl het bruto handelsvolume voor het eerst boven de 10 miljard dollar uitkwam. Het aandeel steeg 21,8 procent.

Bron: ABM Financial News

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.