Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

AFM legt VDVI boete op voor marktmanipulatie in Ebusco

AFM legt VDVI boete op voor marktmanipulatie in Ebusco
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De Autoriteit Financiële Markten heeft een boete van 3 miljoen euro opgelegd aan VDVI wegens marktmanipulatie. Dit maakte de toezichthouder vrijdagavond bekend.

 

Het betreft de handel in het aandeel Ebusco.VDVI beschikte over een groot aandelenbelang in Ebusco. Op 20 september 2022 gaf VDVI haar bank de opdracht om met een onderhandse verkoop tot 1,2 miljoen aandelen Ebusco van de hand te doen. Direct daarna werd VDVI echter ook actief als koper van aandelen Ebusco, aldus de AFM. "Op drie handelsdagen legde zij voor een beperkt aantal aandelen aankooporders in tegen hoge limieten, die direct werden uitgevoerd. Deze zogeheten agressieve orders hadden een prijsopdrijvend effect op de koers van het aandeel Ebusco.""Met haar handelsgedrag heeft VDVI de natuurlijke verhouding van vraag en aanbod ten aanzien van het aandeel Ebusco op Euronext Amsterdam verstoord. De koers die ontstond door de aankopen reflecteerde daarmee niet meer de werkelijke waarde van het aandeel", aldus de AFM.De toezichthouder liet weten dat VDVI bezwaar heeft aangetekend.Volgens de laatste melding in het AFM-register hield Van der Valk Investments per 25 november een belang in Ebusco van 2,42 procent. Op 26 oktober 2021 was dit nog 35,37 procent en op 9 december 2022 was dit 21,79 procent.

Bron: ABM Financial News


ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Lees over dit aandeel ook

  1. Ebusco meldt verbeteringen in het werkkapitaal
  2. Gifbeker voor aandeelhouders Ebusco nog niet geheel leeg

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
EBUSCO HOLDING kopen verkopen

58% zegt kopen

26 stemmen

Gerelateerd

Reacties

3 Posts
| Omlaag ↓
  1. forum rang 6 €URO-Trader 21 december 2024 11:59
    Wanneer je al die hotels van VDV optelt die men de afgelopen jaren gebouwd heeft, dan valt me op dat er geensziens over bezwaren wordt geschreven. Bij Ebusco idem, lijkt me geen frisse boel. De boete is een cijfer achter de komma, had dan ook veel hoger moeten zijn.
3 Posts
|Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.