Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Lage olieprijs drukt Halliburton in het rood

HOUSTON (AFN) - De Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Halliburton heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een verlies geleden omdat oliebedrijven het mes zetten in hun investeringen door de sterk gedaalde olieprijs. Dat maakte het bedrijf, dat gaat fuseren met rivaal Baker Hughes, maandag bekend.

Het nettoverlies bedroeg 643 miljoen dollar (599 miljoen euro), tegen een winst van 622 miljoen dollar een jaar eerder. Halliburton moest 1,2 miljard dollar aan lasten in de boeken zetten, onder meer voor afschrijvingen op bezittingen en het ontslag van werknemers. De omzet ging met ruim 4 procent omlaag tot meer dan 7 miljard dollar.

Door de sterk gedaalde olieprijs worden veel olieboorplatformen in de Verenigde Staten buiten werking gesteld en daar hebben dienstverleners als Halliburton flink onder te lijden. Het aantal actieve olieboorplatformen in de VS is sinds oktober meer dan gehalveerd.

Begin dit jaar kondigde Halliburton aan tot 6400 arbeidsplaatsen te gaan schrappen. Vorige maand stemden de aandeelhouders van Halliburton en Baker Hughes in met de fusie ter waarde van 34,6 miljard dollar. Daardoor ontstaat de op één na grootste oliedienstverlener ter wereld, na marktleider Schlumberger. Door de samenvoeging moeten miljarden aan kosten worden bespaard.

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
Fugro kopen verkopen
Halliburton Company kopen verkopen

Gerelateerd

Reacties

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.