Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Koffiekamer« Terug naar discussie overzicht

Huizenprijzen dalen met 60% in 7 jaar en nog veel meer.

40.376 Posts
Pagina: «« 1 ... 204 205 206 207 208 ... 2019 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. eigenwijs 22 januari 2012 21:58
    quote:

    Jos Koets schreef op 22 januari 2012 21:53:

    [...]

    Jullie brengen me wel op een leuk idee. Ik ga hier eens over nadenken. In mijn boek staan diverse casussen die op de werkelijkheid zijn gebaseerd. Dit hoeven geen lange verhalen te zijn. Het kunnen positieve verhalen zijn maar ook negatief (bijv. te laag verzekerd bij overlijden terwijl iemand overlijdt, woning niet meer betaalbaar).

    Is misschien wel leuk dat jullie een casus schrijven met fictieve namen? Jullie horen van mij.

    Gr. Jos

    Is prima, ik werk wel mee, maar dan op het eind mij wel vernoemen he, bijv. met dank aan Eigenwijs.
  2. aandeeltje! 23 januari 2012 08:16
    quote:

    KidBackInTown schreef:

    Wie nu nog rekent met 100% HRA is een Kamikazekoper.

    (met dank aan Juan)

    Nederland is wereldkampioen hypotheekschuld.

    (met dank aan Klaas Knot)

    Vooruit dan: ik zal deze week weer eens 10% van resterende hyp schuld aflossen, vindt de bank niet fijn, ze hebbe liever aflossing van hypotheken bij mensen die het niet kunnen betalen. Een relatie van mij heeft vorige week gewoon nog 400 k geheel aflossingsvrij (100%) kunnen lenen.
  3. [verwijderd] 23 januari 2012 09:58
    Ook in dit soort kwesties loont het contrair handelen.
    "Overwaarde" is een vies woord tegenwoordig. Maar wie het zich kan veroorloven doet een gouden deal deze overwaarde te verzilveren en er voor een flink deel hoogdividendaandelen van te kopen, de rest op spaarrekening en bij nieuwe aandelencrash gebruiken om te middelen. Hypotheekrente voor de looptijd vastzetten = renterisico elimineren.

    Alles en iedereen werkt op inflatie aan. Aandelen zijn de beste belegging bij inflatieniveaus tot 10 procent. Ter info: bij een inflatieniveau van 10 procent kost een product van 1 euro in zeven jaar het dubbele.
  4. s.lin 23 januari 2012 10:09
    Dalende huizenprijs maakt Nederland armer
    Door Anne-Greet Haars
    23 januari 2012 10:00 | bnr.nl

    Nederlanders hebben in 2010 aardig wat vermogen zien verdampen. Een belangrijke oorzaak daarvan is de daling van de huizenprijzen.


    Het Centraal Bureau voor de Statistiek meldde maandag dat over de hele linie 12 procent van het vermogen in rook op ging.

    Minder miljonairs
    Ook het aantal miljonairs slonk behoorlijk; met 12.000 tot 151.000 huishoudens met een miljoen of meer op de bank. Ook het aantal mensen dat al een ton bezit en op weg is naar het het miljoen, daalde.

    Doorsnee-vermogen
    Op 1 januari 2011 bedroeg het doorsnee-vermogen van een Nederlands huishouden volgens het CBS 29.000 euro tegen 33.000 euro een jaar eerder.
  5. eigenwijs 23 januari 2012 10:11
    quote:

    s.lin schreef op 23 januari 2012 10:09:

    Dalende huizenprijs maakt Nederland armer
    Door Anne-Greet Haars
    23 januari 2012 10:00 | bnr.nl

    Nederlanders hebben in 2010 aardig wat vermogen zien verdampen. Een belangrijke oorzaak daarvan is de daling van de huizenprijzen.


    Het Centraal Bureau voor de Statistiek meldde maandag dat over de hele linie 12 procent van het vermogen in rook op ging.

    Minder miljonairs
    Ook het aantal miljonairs slonk behoorlijk; met 12.000 tot 151.000 huishoudens met een miljoen of meer op de bank. Ook het aantal mensen dat al een ton bezit en op weg is naar het het miljoen, daalde.

    Doorsnee-vermogen
    Op 1 januari 2011 bedroeg het doorsnee-vermogen van een Nederlands huishouden volgens het CBS 29.000 euro tegen 33.000 euro een jaar eerder.

    Ach vooralsnog is het veelal op papier, die vermogensdaling.
  6. forum rang 6 NewKidInTown 23 januari 2012 10:20
    quote:

    eigenwijs schreef op 23 januari 2012 10:11:

    [...]

    Ach vooralsnog is het veelal op papier, die vermogensdaling.

    Ja joh, maakt geen bal uit, is slechts ongerealiseerd verlies.
    Ongeveer net zoiets als met aandelen, je koopt ze voor 100 en op een gegeven moment zijn ze nog maar 1 waard, maar ja, zo lang je ze niet verkoopt is er niets aan het handje. :-)

    Trouwens, GELD is ook alleen maar papier en soms dat niet eens, dan zijn het alleen maar nulletjes en eentjes in een of ander electronisch apparaat.
  7. [verwijderd] 23 januari 2012 14:26
    "Ik heb nu enkele klanten die bij elkaar 50 woningen hebben bekeken en allemaal tot de conclusie komen dat het "rotzooi" is"

    Een huis, flat of unit is ooit eindig.
    Een corperatie, gemeente, bank of belegginsclub kan die verliezen beter verteren dan een simpele particulier.

    Corporaties/woningbouwverenigingen hebben de laatste 4-8 jaar het maximale geprobeerd om technisch/economisch afgeschreven units in de maag te splitsen bij haar leden, dit is gedeeltelijk succesvol verlopen, enkele procenten zijn ze kwijt geraakt aan de meestal huidige bewoners.
    Vandaag de dag is dat spel echter afgelopen....marktwerking!
  8. forum rang 10 voda 23 januari 2012 16:25
    Vette hap die boete!! En hoeveel personen zijn benadeeld?

    AFM deelt boete uit voor ongediplomeerd advies


    AMSTERDAM (Dow Jones)--De Autoriteit Financiele Markten (AFM) heeft een boete van EUR500 opgelegd aan Briljant Advies bv, omdat de financieel adviseur onvoldoende zorg had gedragen voor de vakbekwaamheid van het afgegeven advies.

    Het in Enschede gevestigde Briljant Advies heeft de vastgelegde procedure voor het controleren van de adviezen van ongediplomeerde werknemers in de praktijk niet gevolgd, stelt de AFM. De toezichthouder vond geen parafen of ander fysiek bewijs dat hypotheekadviezen in de eerste acht maanden van 2010 werden gecontroleerd door een gediplomeerd persoon.

    De AFM heeft de aanvankelijke boete van EUR31.500 fors verlaagd na een bezwaarschrift van het bedrijf, rekening houdend met de ernst en duur van de overtreding en de draagkracht van Briljant.


    Door Archie van Riemsdijk; Dow Jones Nieuwsdienst; +31 20 571 5200; archie.vanriemsdijk@dowjones.com


  9. [verwijderd] 23 januari 2012 19:14
    Positief: het deleveragen van de NL-huizenmarkt is nu vol gaande, week in week uit, maand in maand uit.

    Hypotheken worden nu massaal versneld afgelost met spaargeld, schulden worden dus teruggedrongen, minimale uitgifte nieuwe hypotheken, zeer strenge regels bij uitgifte nieuwe hypotheken.

    Ik zie het versneld dalen van de huizenprijzen ook als deleveragen(in vergelijking met fel stijgende huizenprijzen)..

    Als we soepel in dit tempo doorgaan kunnen we die 0,7 triljalala* totaalschuld terugbrengen tot 0,5 triljalala in 2015.

    *Triljalala= 1000 miljard.
  10. forum rang 5 DurianCS 23 januari 2012 19:42
    quote:

    paulta schreef op 23 januari 2012 19:38:

    Het percentage "kwijt aan woonlasten" gaat dus ook snel naarbeneden...
    Reken daar maar niet teveel op. Als eerst de besteedbare inkomens achteruit gaan, dan gaat het de andere kant op. En als de HRA afgeschaft wordt dan gaat het ook de andere kant op. Door dalende huizenprijzen kan dit weer gecompenseerd worden, maar misschien ook niet meer dan dat.
40.376 Posts
Pagina: «« 1 ... 204 205 206 207 208 ... 2019 »» | Laatste |Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.