Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Beleggingsfondsen« Terug naar discussie overzicht

In de gaten houden portefeuille bij verschillende brokers

23 Posts
Pagina: 1 2 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. Poeeee 10 januari 2011 12:47
    Mijn vraag is hoe houden jullie je portefeuille bij als je beleggingsfondsen hebt bij meerdere brokers.

    Ik hou straks een gedeelte bij SNS Fundcoach en een gedeelte bij Alex...

    Mochten jullie hier Excel voor gebruiken zouden jullie een bestandje met mij willen delen die ik hiervoor kan gebruiken.
  2. [verwijderd] 11 januari 2011 17:20
    Ja, het is vrij eenvoudig.

    Stel beginsituatie:

    Fonds 1 4000
    Fonds 2 4000
    Cash 2000
    -----
    Totaal 10000
    NAV 100 (stel NAV op 100 wanneer je begint)
    Aantal stukken: 100 aandelen

    Stel na 1 jaar waarde fondsen:
    Fonds 1 5000
    Fonds 2 5000
    Cash 2100 (100 rente)
    -----
    Totaal 12100
    NAV 121
    Aantal stukken 100 aandelen

    Stel je koopt nu voor 1000 euro Fonds 1 bij, via een extra storting, dus
    niet vanuit je cash gedeelte.
    Dan bereken je eerst hoeveel aandelen je kunt kopen, inleg/NAV dus 1000/121=8,26 -> optellen bij aantal stukken.

    Fonds 1 6000
    Fonds 2 5000
    Cash 2100
    -----
    Totaal 13100
    NAV 121
    Aantal stukken 108,26 aandelen

    Je verkoopt 500 euro Fonds 2, onttrekking/NAV dus 500/121=4,13
    -> aftrekken van aantal stukken

    Fonds 1 6000
    Fonds 2 4500
    Cash 2100
    -----
    Totaal 12600
    NAV 121
    Aantal stukken 104,13 aandelen

    Handige manier om bij te houden hoe je totale porto presteert.
  3. Chicken_Skin_Music 11 januari 2011 17:31
    quote:

    IndexBelegger schreef op 11 januari 2011 17:20:

    Handige manier om bij te houden hoe je totale porto presteert.
    Ha, ha, we hebben inmiddels zoveel goede ideeën in dit forum. En nu ook een ijzersterke rekenmethodiek. Het wordt tijd dat we gezamenlijk een fund-of-funds opzetten en net zoals Jeroen Vetter 1% kosten opstrijken.

    Alleen jammer dat we het waarschijnlijk niet eens zullen worden over het beleggingsbeleid :-D

  4. [verwijderd] 11 januari 2011 17:35
    quote:

    Chicken_Skin_Music schreef op 11 januari 2011 17:31:

    Ha, ha, we hebben inmiddels zoveel goede ideeën in dit forum. En nu ook een ijzersterke rekenmethodiek. Het wordt tijd dat we gezamenlijk een fund-of-funds opzetten en net zoals Jeroen Vetter 1% kosten opstrijken.
    Of een beleggingsadviesbureau. Ik pak de index klanten,
    jij de avonturiers ;-)
  5. Fund Watcher 11 januari 2011 17:52
    quote:

    Chicken_Skin_Music schreef op 11 januari 2011 17:31:

    [...]

    Ha, ha, we hebben inmiddels zoveel goede ideeën in dit forum. En nu ook een ijzersterke rekenmethodiek. Het wordt tijd dat we gezamenlijk een fund-of-funds opzetten en net zoals Jeroen Vetter 1% kosten opstrijken.

    Plus een performance fee van 9,5% van het resultaat boven de Euribor rente. Deze performance is snel bereikt.
  6. [verwijderd] 11 januari 2011 22:04
    quote:

    IndexBelegger schreef op 11 januari 2011 17:20:

    Ja, het is vrij eenvoudig.

    [KNIP]

    Handige manier om bij te houden hoe je totale porto presteert.
    Een andere handige methode is om in Excel de formule XIRR te gebruiken.
    Rekenvoorbeeld:

    Waarde 1-1-11 10000
    Inleg 15-4-11 1000
    Inleg 17-7-11 750
    Waarde 31-12-11 12500

    In excel zet je dan;
    Kolom A de bedragen onder elkaar met waarde 31-12-11 als -12500
    Kolom B de corresponderende data onder elkaar

    Formule in Excel =XIRR(A1:A4;B1:B4)
    Geeft als resultaat 6,8% in 2011

    Dit is een tijdsgewogen rendement, ook wel CAGR (Compound Annual Growth Rate) in het engels.

    Scheelt bovendien veel gereken :-)
  7. Fund Watcher 12 januari 2011 09:46
    De XIRR Excel formule is inderdaad erg handig. Ik gebruik deze om mijn eigen rendement per fonds te berekenen. Op Morningstar en Fundcoach krijg je een percentage maar dit zegt weinig als het niet tijdsgewogen is.

    De NAV berekening heb ik nu ook toegevoegd. Het idee van shares 'in een eigen fund of funds' spreekt mij aan. Dit past ook in het gestructureerd beleggen in plaats van opportunitisch handelen. Ik wil ook andere zaken gaan berekenen zoals volatiliteit , risk adjusted return (sharp ratio?), ... En vervolgens vergelijken met fondsen op de markt. Heeft iemand tips voor Excel functies voor dergelijke berekeningen.
  8. jrxs4all 12 januari 2011 14:23
    Ik reken alles uit in Excel. Stortingen/onttrekkingen doe ik altijd aan het eind van de maand. Dan kun je op een simpele manier het maandrendement uitrekenen: (eindstand-beginstand)/beginstand

    Jaarrendement is dan weer uit te rekenen door de maandrendementen (r1, r2 ...r12) te koppelen: (r1+1)*(r2+1)*....(r12+1)-1

    Volatiliteit op jaarbasis reken je uit door de STDEV functie los te laten op de maandrendementen en het antwoord te vermenigvuldigen met 3,464 (wortel 12).

    Sharp ratio reken je uit door het geannualiseerde rendement te verminderen met het risicovrije rendement (zeg 3%) en het antwoord te delen door de volatiliteit.

    Geannualiseerd rendement reken je uit met deze formule:

    POWER(1+TOTR;1/(DAYS360(BDATE;NOW())/360))-1

    waarin TOTR=totaalrendement over de periode begindatum tot nu, BDATE=begindatum

    Op deze manier rekenen beleggingsfondsen het ook uit. Alleen worden daar de rendementen op dagbasis uitgerekend en gekoppeld. Omdat de beleggers ook op dagbasis kunnen stortten/onttrekken.

    Een verschil daarbij is dat bij de fondsen een eventueel dividend rekenkundig standaard wordt geherinvesteerd tegen de koers van de volgende dag. Terwijl ik zelf bepaal of en wanneer ik herinvesteer, tot die tijd zit het dividend in het kassaldo wat gewoon meetelt voor het eindresultaat,

    JR
  9. Fund Watcher 12 januari 2011 15:36
    Bedankt JR voor de goede uitleg van de berekeningen. Ik begrijp dat voor een echte vergelijking met de beleggingsfondsen je dagelijks het rendement dient te berekenen. Dit gaat mij te ver, wekelijks lijkt mij te doen. Echter voor eigen inzicht in de portefeuille wil ik een aantal van deze berekeningen gaan doen met weekcijfers
  10. jrxs4all 12 januari 2011 16:21
    quote:

    Fund Watcher schreef op 12 januari 2011 15:36:

    Bedankt JR voor de goede uitleg van de berekeningen. Ik begrijp dat voor een echte vergelijking met de beleggingsfondsen je dagelijks het rendement dient te berekenen....
    Nee, dat hoeft niet. Dat zou alleen moeten als je zelf ook op dagbasis geld stort/onttrekt. Als je dat alleen aan het van de maand doet, dan is het bijhouden van maandrendementen voldoende.

    Als je helemaal niets stort/onttrekt in de loop van een jaar, dan hoef je zelfs geen maandrendementen uit te rekenen. Dat laatste is dan alleen nuttig om de volatiliteit te kunnen uitrekenen,

    JR
  11. Fund Watcher 12 januari 2011 17:33
    Voor het rendement begrijp ik. Echter geeft een berekening van de volatiliteit op basis van maandelijkse metingen niet een ander resultaat dan de berekening op basis van dagelijkse metingen. (Op zich vind ik een maandelijkse meting prima, maar is dan nog een zuivere volatiliteits vergelijking mogelijk met fondsen die dagelijks meten)
  12. jrxs4all 12 januari 2011 17:49
    quote:

    Fund Watcher schreef op 12 januari 2011 17:33:

    Voor het rendement begrijp ik. Echter geeft een berekening van de volatiliteit op basis van maandelijkse metingen niet een ander resultaat dan de berekening op basis van dagelijkse metingen.
    Ja, dat geeft een ander resultaat. Het is gebruikelijk om de volatiliteit op jaarbasis uit te drukken en op basis van maandresultaten te berekenen. Zo doet Morningstar het ook. Als je puur op basis van jaarresultaten zou rekenen heb je immers erg weinig waarnemingen.

    Het resultaat op basis van maandresultaten moet je dan met wortel 12 vermenigvuldigen om de geschatte volatiliteit op jaarbasis uit te rekenen.

    Gebruik je dagresultaten, dan zou je het resultaat met 16 moeten vermenigvuldigen om de geschatte volatiliteit op jaarbasis uit te rekenen. Er zitten namelijk ongeveer 256 (16*16) handelsdagen in een jaar.

    Ik zou dus gewoon maandresultaten gebruiken, dat is een stuk minder werk. Dagresultaten geeft alleen een theorie een betere schatting van de volatiliteit (er zijn immers meer waarnemingen). In de praktijk heb je daar denk ik weinig aan. Bovendien gaat dit alles uit van assumpties (zoals een normale verdeling van de resultaten) die in de praktijk vast niet gelden,

    JR

23 Posts
Pagina: 1 2 »» | Laatste |Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.