Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Koffiekamer« Terug naar discussie overzicht

Jerry de Leeuw - Super Nutreco

6 Posts
| Omlaag ↓
  1. [verwijderd] 12 april 2007 12:08
    "De uitoefenprijzen van opties Numico worden aangepast door deze na het sluiten van de handel op de handelsdag voorafgaand aan de effectieve datum te vermenigvuldigen met de ratio,".

    Slordig, het verwisselen van Nutreco door Numico.

    Heer Jerry de Leeuw,

    Wat is eigenlijk uw bedoeling met deze column?
  2. [verwijderd] 12 april 2007 13:08
    quote:

    Jerry de Leeuw schreef:

    De termijnprijs wordt daarom verlaagd door dividenduitkeringen: in het geval van een superdividend zelfs fors. Daarom worden puts duurder en calls goedkoper. Concreet: de opties worden aangepast door met de ratiomethode, die wordt berekend op basis van de slotkoers van het aandeel op de handelsdag voorafgaand aan de effectieve datum
    Persoonlijk vind ik bovenstaande quote uit de column nogal suggestief en het zou mensen met weinig kennis van zaken wel eens volledig op het verkeerde been kunnen zetten.

    Jerry heeft helemaal gelijk dat dividend invloed heeft op de optieprijzen en dat optieprijzen op futureprijzen zijn gebaseerd. Ook heeft Jerry gelijk dat een superdividend een forse invloed heeft op de futureprijs.

    Jerry suggereert in bovenstaande quote echter dat bij het superdividend de calls goedkoper worden en de puts duurder. Dit is echter niet het geval. De ratiomethode is er juist voor bedoeld om deze effecten juist te neutraliseren. Theoretisch blijven de optieprijzen bij een superdividend dan ook gelijk.

    Wel zal de optiespeculant geconfronteerd worden met niet standaard optiecontracten waarvoor alleen sluitingstransacties mogelijk zijn. Het gevolg is dat langere termijn optie posities lastiger te hedgen zijn. Nu zal de overlast voor de gemiddelde kleine belegger beperkt zijn in het geval van nutreco. Er zijn immers geen langlopende series beschikbaar die nogal eens gebruikt worden voor een lange termijn covered call strategie.

    mvg
    Wilco
  3. [verwijderd] 12 april 2007 14:35
    Hoi Jerry,

    Je schrijft dat opties geen recht geven op dividend. Toch meen ik mij te herinneren dat dit bij in the money opties wel het geval is. Klopt dat? Of kan dat alleen door opties uit te oefenen (wat in mijn geval met Shell een tikkeltje te begrotelijk zou worden)?

    Nu de dividendtijd dichterbij komt is dit misschien een idee voor een column?

    Alvast bedankt voor je reactie en vriendelijk gegroet,

    Zwolle
  4. bramselmans 12 april 2007 19:43
    De column is me niet helemaal duidelijk, maar ik begrijp hieruit dat bij grote dividenduitkeringen de optiecontracten worden gecorrigeerd. Klopt dat?

    Vroeg me dat al af, aangezien ik bij Akzo Nobel ook nog wel een superdividend verwacht, waar ik met mijn callopties ook rekening mee wil houden.
  5. Met Effekt 13 april 2007 13:53
    Zoals Silent trader hieronder al schrijft:
    "Jerry suggereert in bovenstaande quote echter dat bij het superdividend de calls goedkoper worden en de puts duurder. Dit is echter niet het geval. De ratiomethode is er juist voor bedoeld om deze effecten juist te neutraliseren. Theoretisch blijven de optieprijzen bij een superdividend dan ook gelijk."

    In werkelijkheid gebeurt er dus NIETS met de waarde van je opties. Maar wel met het soort opties dat je krijgt. Namelijk een nieuw contract. Ik dacht bij een eerder superdividend, van Stork, ook slim te zijn maar in de praktijk levert dit dankzij de ratiomethode je alleen een handvol nieuwe opties op waar:
    1) geen handel in is en
    2) die heel hoge provisiekosten dragen want de contractgroote is voor Nutreco ca 100 * 5/koers NUO = ~10 stuks terwijl de provisie onveranderd blijft in geld en dus in % ca 10x toeneemt.

    Ik ben verbaasd dat een "Professionele" trader als Jerry dit niet duidelijk vermeldt.
  6. bramselmans 3 mei 2007 19:30
    Ik was dit draadje even kwijtgeraakt, maar weet nu wel wat ik ga doen als een superdividend wordt aangekondigd...

    Kan iemand me ook zeggen wat er met de waarde van callopties gebeurt als een bedrijf, zeg, 30ct dividend uitkeert?

    In eerste instantie zou ik zeggen dat, de verwachtingswaarde buiten beschouwing gelaten, de waarde van de optie met 30ct zal dalen.

    Klopt dat? Ik neem aan dat het ook te maken heeft met het verschil tussen Amerikaanse en Europese opties?
6 Posts
|Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.