Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Beleggingsfondsen« Terug naar discussie overzicht

Indocam

16 Posts
| Omlaag ↓
  1. Polder_mania 12 januari 2006 13:05
    marcello_0 - 15 dec 05, 11:34 | Reageer | Quote | Zoek | Aanbevolen: 0

    Met het aankopen van het Indocam Himalayan Fd zou ik nog even wachten. Het fonds is een kleine 50% vooruitgelopen op de benchmark. Het fonds zal binnenkort een grote correctie ondergaan. De laatste tijd zijn veel mensen ingestapt op aanraden van Rienk Kamer.
    Al blijven de vooruitzichten voor India prima.

    Bovenstaand bericht postte ik op 15/12.
    De overwaardering tov de benchmark (BSE100) op 12/12 was opgelopen tot 38% (sorry ik zei toen kleine 50%). De correctie zoals ik in de posting op 15/12 beschreef, is nog in volle hevigheid bezig. Het fonds wordt inmiddels op 18% onder de intrinsieke waarde gewaardeerd. Het is wel slim om nu, als je vast bent op India, weer wat stukken op te nemen. Zoals ze zeggen contrair handelen!

    Marcello
  2. Polder_mania 12 januari 2006 18:52
    quote:

    Pinoooo schreef:

    Waar vind jij de intrensieke waarde van het fonds?!
    De intrinsieke waarde werd tot halverwege 2005 gepubliceerd. Als ik het fonds en de benchmark op 100 indexeer op het moment dat ze gelijk waren aan elkaar, dan kun je middels een vergelijking de huidige over-/onderwaardering bepalen. In Bloomberg komt de onderwaardering nu op ongeveer 20% uit. Koopwaardig dus zou je zeggen...
  3. Polder_mania 12 januari 2006 23:23
    quote:

    Pinoooo schreef:

    Je vergeet dat een fonds een Benchmark ook kan outperformen. Jou conclusie is op niks gebaseerd. Je beschikt niet over de juiste gegevens
    Ik moet zegen dat jouw weerwoord ook lekker onderbouwd is. Je mag mij uitleggen hoe het echt zit en wat dan wel de juiste gegevens zijn!!

    Je hebt gelijk dat een benchmark een fonds kan outperformen of underperformen. Dit zal echter nooit veel meer dan 5% zijn. In de tijd dat het fonds nog een open-end fonds was liep het zeer wel gelijk op met haar benchmark. Ik blijf bij mijn standpunt dat het fonds nu koopwaardig aan het worden is. Maar nogmaals als jij weet hoe het wel zit dan hoor ik graag van je.
  4. Polder_mania 13 januari 2006 10:24
    quote:

    Pinoooo schreef:

    Wanneer je niet over de juiste gegevens beschikt, zijn je conclusies totaal niet betrouwbaar.

    Ik beschik ook niet over de juiste gegevens. Dus kan je ook niet meer vertellen.
    DE NAV was per 30/12/05 26.45 en de beurskoers van die dag 32. Dit is een beurskoers van 21% boven de NAV per die dag. Dit zijn toch echt de juiste gegevens.
  5. [verwijderd] 13 januari 2006 11:28
    De redenering dat het fonds gaat dalen omdat het voorligt op zijn benchmark klopt volgens mij ook niet. Als dat zo zeker zou zijn, dan zouden ze de samenstelling van het fonds ongeveer gelijk kunnen maken aan dat van de benchmark en dan houden ze hun voorsprong.

    Als het fonds boven de intrinsieke waarde noteert kan het wel gaan dalen, die heeft echter niets met een benchmark te maken. Je betaalt dan gewoon te veel. Maar een fonds dat achterloopt op de benchmark en boven NAV noteert is dan ook te duur.
  6. Polder_mania 13 januari 2006 12:34
    quote:

    Pinoooo schreef:

    Dus een OVERwaardering van 20%?!
    Pino,

    Deze overwaardering van 20% was voor de correctie. Sinds eind dit jaar heeft er een correctie van ruim 20% plaatsgevonden van het fonds. Ik geef toe ik zat fout. De huidige waardering ligt op het niveau van de benchmark. Het Rienk-effect is weer uit het fonds gelopen. Tot aan september 2005 werd de NAV wekelijks gepubliceerd. Daarna stopte deze publicatie. De NAV van ultimo 2005 staat wel in Bloomberg (26,45USD). Hopelijk heb ik je stelling dat ik onzin verkoop enigszins weten te weerleggen

    Marcello
16 Posts
|Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.