Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Beleggingsfondsen« Terug naar discussie overzicht

ik zoek lotgenoten

157 Posts
Pagina: 1 2 3 4 5 6 ... 8 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. [verwijderd] 16 juni 2004 22:00
    Waarschuwing aan iedereen. AMEV heeft een VIP polis (met verzekering) met jaarlijkse (eerste) kosten oplopend tot meer dan 24%. Ik heb dit inmiddels al aan AFM en iedereen die het horen wil gemeld. Bij het afsluiten is nergens te lezen hoe hoog hun eerste kosten (berekenen ze over de eerste vijf jaar) zijn. Naar mijn gevoel wordt dit nog erger als de commotie om Dexia lease.

    Er wordt op geen enkele manier melding gemaakt van de kosten (behoudens de premies) en nu blijkt dat de tussenhandel, verzekeringsagenten, zo ongeveer 20% opstrijken. Het heeft dus zeer veel invloed op het rendement, omdat bij elke ingelegde euro dus gewoon 0,24 cent in de zakken van zakkenrollers verdwijnt. Deze 0,24 cent wordt dus niet belegd en brengt dus geen rendement en voordat deze kosten terugverdiend zijn (zeker voor die stakkers die in 2000 ingestapt zijn) duurt het wel een tijdje. Overigens dat de beurs inzakt daar kan AMEV niets aan doen, dat is ook niet het verwijt, het verwijt zijn de extreem hoge eerste kosten
    Heeft iemand hier ook ervaringen mee, zou graag willen weten wie hier oo mee te maken gehad heeft. Misschien richt ik wel een stichting op.

    Waarschuw iedereen die je kent en laat ze eerst informeren wat de kosten zijn.

    Ik zoek nu lotgenoten om het wereldkundig te maken. Een reactie van het AFM is nu binnen en alles is ook gemeld aan TROS radar.
  2. [verwijderd] 18 juni 2004 15:53
    Helaas heel normaal, heb het zelfde probleem, moet zo'n type polis echter nog afsluiten.

    Er wordt in al dit soort aftrekbare polissen in totaal minimaal 5 jaar tussen de 25 en 35 % ingehouden aan kosten. Daarna zo'n 4 tot 5 % per jaar.
    Ze verschuilen zich dan met een rendement van 7 % zodat het lijkt alsof je 2,5 % per jaar maakt.

    Heb je die giga gebouwen nooit gezien van de verzekeraars ??????


  3. [verwijderd] 6 juli 2004 14:43
    Beste Geert. De kosten staan in polis vermeld. Naar gelang leeftijd betaal je 5 jaar lang die kosten. Dit wordt je niet verteld door de aanbieder bij het afsluiten maar is een algeeen bekend fenomeen. Dit drukt uiteraard flink je inleg. Wel eens gedacht aan het dividend dat het fonds waar je in belegd uitkeert en waar dat dividend blijft? Sterkte, ik ben er ook in gefloept.
  4. [verwijderd] 26 juli 2004 17:21
    Vertel me daar eens wat meer over. Ik heb nog steeds correspondentie lopen met de AFM en de verzekeringskamer.
    Amev blijf ik achtervolgen en waar mogelijk en met voldoende bewijsmateriaal de publiciteit opzoeken.
    Het verbaasd me dat er zo weinig mensen reageren. Zijn wij dan de domoren of durven andere het niet toe te geven.
    Met meer reacties sta ik ook sterker naar de media
  5. [verwijderd] 16 augustus 2004 14:54
    Helaas, raar maar waar. Ken eenzelfde situatie. Een beleggingshypotheek. Daarbij levensverzekeringen gekoppeld aan beleggingsfondsen waarin maandelijks wordt gestort. Betreft in dit geval Lombard Odier Mixfonds waarvan de aanbieder Reaal Verzekeringen is( voorheen Hoge Huys).Via Reaal of /en het intermediair worden de participaties gesplitst in kleinere participaties. Navraag bij AFM deed mij verwijzen naar Ombudsman Verzekeringen. Aldus een klacht neergelegd over de gang van zaken met participaties. Participaties bleken verschillende dagkoersenkoersen te bevatten. (kan mogelijk zijn) Echter; nu de clou. De simpelste vragen die een beleggingsleek kan stellen waren 1) Hoe wordt mijn dividend van mijn beleggingen berekend?( zie ik dat terug in mijn jaaroverzicht/is er een cashdividend uitkering)2) Waar kan ik zien hoe of op welke mijn dividenden zijn bijgeschreven ? 3) Door wie wordt de 25 % dividendbelasting ingehouden en waarom kan ondergetekende die niet jaarlijks terugvragen? Tot op heden geen enkele reactie van noch de Ombudsman Verzekeringen noch van Reaal verzekeringen (waarschijnlijk nog te vers in de pijp)Overige vragen durf ik niet te stellen zoals bijsluiter enz. Wie met deze beleggingsrisicos ervaring heeft, hij kan mij raad geven. Bvd. Rex.
  6. [verwijderd] 2 september 2004 12:18
    Zoals ik begrepen heb zijn ze verplicht een opgaaf te doen van alle kosten. Indien je daar geen gehoor op krijgt kun je de AFM informeren en zal via de AFM stappen ondernomen worden. Er zijn schijnbaar ook procedures hoe en odner welke rekenmethode de opgaaf gemaakt moet worden.

    Gezien de reacties op dit formum, althans de mensen die het lezen (717) leeft het dus wel.
  7. [verwijderd] 6 september 2004 17:11
    Geert, tis een grote zooi. Zelf heb ik gedurende 5 jaar in Lombard Odier Mixfonds totaal gestort ong. € 25.000,- terwijl de huidige waarde € 14.000,- is. Lombard Odier betaalde dit jaar aan Reaal Verzekeringen € 0,57 per participatie. Ik heb bij de Ombudsman verzekeringen een klacht ingediend.De vragen waren kort 1) Waar kan ik mijn overzicht van dividend vinden, 2) hoeveel is dat dividend 3) wie vraagt de 25 % belasting terug en wie krijgt dat. Het antwoord luidde simpel. Reaal ontvangt dividend, herbelegd dat en zij vragen ook de belastingduiten terug. Dividend wordt meteen herbelegd, participanten krijgen geen participaties. En daar kun je het mee doen zei de rijdende rechter. Het betreft hier een kapitaalsrisicoverzekering gekoppeld aan beleggingen (dus Lombard Odier Mixfonds, aanbieder Reaal.)De uitkering op einddatum bedraagt 110 % van de uitstaande participaties of zoveel te meer of te minder als de koers van dat fonds is. Over naief gesproken.
  8. [verwijderd] 8 september 2004 16:21
    Er zijn er dus echt veel meer met frustraties van hier tot tokio. Ga toch maar weer eens in de pen om de antwoorden van de AFM aan Tros radar bekend te maken. Er moet toch wel ergens een organisatie zijn die dit aan de orde wil stellen om te voorkomen dat er nog meer financieel leed ontstaat.
  9. [verwijderd] 9 september 2004 15:27
    Geert, ik heb de AFM bericht van mijn sores. Deze verwees mij door naar de Ombudsman verzekeringen (Klachteninstituut zoals vermeld in polis)Om mij dus weer tot de Ombudsman te wenden zal weining zin hebben. Het is een instelling, opgericht door de verzekeraars zelf en zitten ook nog in hetzelfde gebouw van de verzekeraars. Ik denk dat er weinig te halen zal zijn maar ik geef de moed niet op. Ombudsman kan niet onafhankelijk werken omdat er een belangenverstrengeling is. Hoe kan een Klachteninstituut in hemelsnaam antwoorden dat de 25% dividendbelasting door Reaal(zie voorgaande topic) wordt teruggevorderd en geen enkele nadere aanduiding hierover geeft. Zo kort door de bocht kan ik niet rijden. Gr. Rexonia.
  10. [verwijderd] 10 september 2004 17:42
    ik zou het toch melden want ze zijn verplicht het mee te nemen in hun jaarverslag. Misschien, heel misschien (ja ik woon niet voor niets in Kaatsheuvel en geloof in sprookjes) loopt er daar een integer mannetje of vrouwtje rond die er wel iets mee doet. al is het maar een antwoord verzinnen waar jij vervolgens bijvorobeeld Tros Radar mee kunt informeren.
    Ik zeg dit niet zomaar omdat bijvoorbeeld Tros radar veel van dit soort meldingen krijgt en daar geld ook, hoe meer info ze hebben de te sterker dat ze staan. Of ik ben ik gewoon naief????
  11. [verwijderd] 15 september 2004 21:50
    Geert, gezien het aantal bezoekers op dit forum lijkt het mij duidelijk.
    Een groot aantal mensen kampt met dezelfde problemen v.w.b. beleggingsfondsen. Ik doel hier wel op levensverzekeringen gerelateerd aan beleggingsfondsen met maandelijkse inleg. De zogenaamde spaarpotjes bij een beleggingshypotheek. Onduidelijkheid, ondoorzichtigheid, het niet verschaffen van informatie. Allemaal doffe ellende. Klachten en vraagstellingen bij het Klachteninstituut Verzekeringen helpt geen moer. Zij kraaien als blinde hanen. Wie heeft ervaring met het intermediair WAGNER EN PARTNERS, de verkoper van het Lombard Odier Mixfonds ? De aanbieder van het fonds, Reaal Verz. geeft mij geen duidelijkheid. W en P is gesloten als een kluisdeur.
  12. [verwijderd] 16 september 2004 10:16
    Lotgenoten zijn er genoeg. Wat denk je van Koersplan van Spaarbeleg. Een grote criminele bende. Ook automatisch sparen zonder beleggingen is een crime. Ik heb indertijd bijde Ohra een spaarcontract afgesloten. In de brochure stond zo mooi vermeld, dat je bovendien ook nog verzekerd bent. Bij overlijden wordt het premieverf en het bedrag wordt aan het eind van de periode toch uitbetaald.

    Ik heb de Ohra regelmatig gevraagd (te laat) wat mijn spaarsaldo is. Alleen maar vage antwoorden. Na veel aandringen en dreigementen hebben ze mij een overzicht van de kosten gegeven. Wat was ik kwaad. De eerste 6 jaar verdwijnt gewoon 40% van je inleg aan kosten. Uitstappen is dus bijna onmogelijk.

    Dat dit allemaal kan, betekent voor mij dat ze allemaal onder een hoedje spelen. En klachten indienen zal niets helpen, ben ik bang. En er zijn in NL wel toezichtshouder, maar dat is toezicht van het olds boy network.

    OF HEEFT IEMAND ADVIES ? VOLGENS MIJ GAAN DEZE PRAKTIJKEN OOK VANDAAG DE DAG NOG GEWOON DOOR.
  13. [verwijderd] 21 oktober 2004 13:52
    Dat gelul vertelde de AFM mij ook. Tussenpersonen zouden werken op basis van no cure no pay en daarom zijn de provisie kosten kosten hoog. Men noemt dat de eerste kosten. Kijk wat nu in Amerika met Plizer aan de hand is. Er komt veel van Amerika onze kant op en ik denk dat we nu meteen deze wantoestanden ook aan de orde moeten stellen.
    We maken gewoon slapende honden wakker wat die maatschappijen zitten ook in Amerika met grote belangen. Kijk maar eens wat de koers ING en Aegon doen naar aanleiding van een onderzoek.

    Lotgenoten verenigd u
  14. [verwijderd] 29 oktober 2004 16:08
    Het is toch te gek om legaal opgelicht te worden door (levens) verzekeringsmaatschappijen. Ik bedoel dit forum hoogst serieus en aangezien het vaak bezocht wordt is er interesse. Misschien nog eens proberen een consumenten programma op TV zo ver te krijgen dat ze hier aandacht aan besteden. Ik heb dit al eens aan TROS RADAR gemeld maar misschien reageert een wat linkse omroep beter om dit verzoek.
  15. [verwijderd] 3 november 2004 23:51
    Verzekeraars zijn verplicht de waarde van de polis aan de polishouder te melden. Uiteraard gaat het dan wel om polissen die op enig moment uitkeren in éénmalige stortingen. Lijfrentes is een ander verhaal. Voorts is van belang het tijstip van afsluiten van de verzekering.
    Jij hebt die opgave nodig voor de fiscus ivm het kunnen bepalen van je vermogen.
157 Posts
Pagina: 1 2 3 4 5 6 ... 8 »» | Laatste |Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.