Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Duitse beurs geeft geen krimp

De Duitse beurs geeft geen krimp. Technisch bezien weet de DAX index het sterke langetermijnplaatje prima vast te houden.

TA: Duitse beurs geeft geen krimp na verkiezingen
Beeld: iStock

Afgelopen weekend vonden Duitse verkiezingen plaats. De markt gaf geen krimp, Duitsland gaat als een speer. De Duitse beurs doet dit jaar met plus 12 procent mee in de kopgroep van de aandelenmarkten. Daarmee presteert de DAX ruim 5 keer beter dan de beurs van Donald Trump

Sinds begin november is de DAX bijna 20 procent opgelopen, vanaf medio 2024 is er dik een derde aan beurswaarde bijgekomen. Sinds de oktoberbodem van 2023 rond de 11.862 punten is er ruim 90% bijgekomen. Kortom, Duitsland heeft er zin in.

De Duitse DAX index ligt er technisch dan ook uitstekend bij. Daarmee trekt de Duitse beurs zich niets aan van de onrust in de wereld. De koersstijgingen bij onze oosterburen zijn opvallend, want volgens analisten ligt Duitsland economisch op apegapen.  

Lees ook: "Duitse verkiezingsuitslag kan schokgolf door markten veroorzaken", een interview met ING-hoofdeconoom voor Duitsland Carsten Brzeski.

Vandaag bespreek ik de Duitse DAX index. 

De analyses van de overige Europese beurzen kunt u vinden op Tostrams.nl (voor abonnees). Wilt u Tostrams.nl proberen? Ga dan naar tostrams.nl/actie en lees drie maanden onze technische analyses voor slechts €19,95. Dat komt neer op een korting van maar liefst 73%.

Krachtig koopsignaal

De Duitse beurs heeft ruim één jaar geleden een omgekeerde hoofd&schouderformatie (H&S) voltooid. Dat gebeurde bij de doorbraak boven neklijn W.  Hiermee is een krachtig langetermijnkoopsignaal opgetreden.

Op basis hiervan kan er een eerste (conservatief) koersdoel tussen 22.500 en 24.000 punten berekend worden. Een tweede (progressief) langetermijnkoersdoel ligt tussen 30.000 en 32.000 punten.

Een uitgebreide langetermijnanalyse van de Duitse beurs, met een gedetailleerde koersdoel berekening kunt u hier vinden.

Korte termijn: Duitse beurs doet mini-stapje terug

De Duitse beurs heeft in de afgelopen dagen een kleine terugval doorgemaakt. Nog steeds zet de DAX hiermee drie stappen vooruit, op elke stap terug.

De DAX had een koopsignaal gegenereerd met de doorbraak boven de koerstop van medio oktober rond de 19.674,68 punten. Deze doorbraak is vervolgens bevestigd met de doorbraak door de top rond de 20.500 punten. Vooralsnog zijn er geen tekenen van trendvermoeidheid.

 

 

Uitleg hoofd & schouderformatie en koersdoelberekening

De hoofd & schouderformatie is een van de bekendste koerspatronen in de technische analyse. Dit kan aan het einde van een lange daling voorkomen. Soms, zoals bij de goudprijs, vormt de hoofd & schouderformatie een tussenstap, dus een tijdelijke onderbreking in een langdurige stijging.

Kenmerk van deze formatie is dat deze altijd uit minimaal drie bodems bestaat, waarvan de middelste (het hoofd) de diepste is. De hoofd & schouderformatie voltrekt zich doorgaans in meerdere vaststaande stappen. Op onderstaande voorbeeldgrafiek zien we die stappen als volgt:

  • Het eerste signaal treedt op als er een top op gelijke hoogte (B) wordt gevormd. In feite is de sterke stijging boven bodem a ook al een potentieel positief signaal.
  • Er vormt zich nu een weerstand rond A-B, dit wordt de neklijn genoemd. De bodems a en c vormen de schouders van de hoofd & schouderformatie, bodem b is het hoofd.
  • De hoofd-en-schouder-bodemformatie wordt voltooid als weerstand A-B wordt gebroken.

Het is noodzakelijk dat er minimaal twee toppen gebroken worden om een hoofd-en-schouder-bodemformatie te completeren. Het kunnen er ook meer zijn. De gebroken toppen hoeven niet op gelijke hoogte liggen.

De hoofd-en-schouder-bodemformatie wordt vaak gebruikt om een eerste koersdoel te berekenen. Hiervoor berekenen we eerst de afstand tussen het hoofd b en de neklijn A-B. De uitkomst daarvan tellen we op bij de neklijn. Vervolgens kan het koersdoel - punt D - berekend worden.

Het koersdoel kan op twee manieren berekend worden:

  • Een conservatief koersdoel vanaf C is te berekenen door de afstand in punten tussen het hoofd b en A-B op te tellen bij het uitbraakpunt
  • Een progressief koersdoel vanaf C is te berekenen door de procentuele afstand tussen het hoofd b en A-B op te tellen bij het uitbraakpunt

 

Probeer Tostrams Premium 3 maanden voor slechts €19,95 (73% korting)

Wilt u dagelijks technische aandelenanalyses en concrete kooptips ontvangen? Abonneer u dan op Tostrams Premium. Met een universum van meer dan 500 verschillende aandelen, grondstoffen, valuta's en indices zorgen onze specialisten ervoor dat u niets over het hoofd ziet.

U kunt ook persoonlijke alerts instellen, zodat u een seintje krijgt als er een technische doorbraak plaatsvindt of een belangrijk steunniveau wordt gebroken. Hierdoor mist u geen (ver)koopkansen meer!

Verder krijgt u als Tostrams-abonnee automatisch toegang tot maar liefst vier modelportefeuilles met de beste aandelen voor Nederland, Europa en de VS en ETF’s. De Tostrams-portefeuilles weten de markt al sinds 2006 te verslaan.

Wilt u Tostrams.nl proberen? Ga dan naar tostrams.nl/actie en lees drie maanden onze technische analyses voor slechts €19,95. Dat komt neer op een korting van maar liefst 73%.

Royce Tostrams is technisch analist en oprichter van de Tostrams Groep. Hij schrijft zijn analyses op persoonlijke titel. De informatie in zijn analyses is niet bedoeld als professioneel of particulier beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Wij informeren u graag over ons rendement.

IEX heeft de laatste jaren sterk geïnvesteerd in onze Analistenteam. Onze kooptips hebben een gemiddeld rendement per tip opgeleverd van ruim +25%.


Een gedetailleerd overzicht van alle kooptips en de gevolgde berekening is te vinden op de rendementenpagina.

Met een abonnement op IEX heeft u altijd als eerste toegang tot onze analyses en kooptips.
U leest deze al vanaf 2,41 per week. Word nu abonnee en profiteer van 30% korting!

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 
Royce Tostrams

Analyse door:

Royce Tostrams werkt sinds eind jaren zeventig op de financiële markten, onder andere bij Rabobank, Robeco, IRIS en de ING Groep als hoofd van de afdeling Technische Analyse. Hij heeft eind negentiger jaren de Tostrams Groep opgericht. Dit bureau biedt onafhankelijke beleggingsadviezen op basis van technische analyse voor par...

Recente analyses van Royce Tostrams

  1. Duitse beurs geeft geen krimp
  2. ASML stampt de bodem aan: buy the dip?
  3. S&P 500 breekt nipt uit

Gerelateerd

Reacties

16 Posts
| Omlaag ↓
  1. forum rang 7 handyman6 25 februari 2025 10:12
    DAX zit vol in een BlowOut fase: tot het " plop" zegt...
    Des te opmerkelijker omdat de not so magnificent 3:chemie, staalindustrie en autosektor niet eens echt meedoen.
    Big Money rekent er kennelijk vol op dat het door een CDU regering wel goed komt met de Duitse Industrie .
    Der schlafende Riese wird bald entwachen?
16 Posts
|Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.