Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Zien we topvorming in de rente?

Zien we topvorming in de rente?

Technisch geven de rentemarkten signalen van topvorming, in elk geval tijdelijk.

De financiële markten reageerden nerveus en verward nadat de Federal Reserve medio woensdagavond opnieuw aan de monetaire handrem trok. Vooral toen de Amerikaanse centrale bank meldde de rente in de toekomst wellicht met kleinere stappen te willen verhogen.

Aandelen door het putje, dollar omhoog

Beleggers vragen zich af of Fed het nog goed onder controle heeft. Enerzijds dreigt het risico dat de economie afkoelt door het verkrappende rentebeleid, wat tot matiging van het rentebeleid zou nopen.

Anderzijds ziet het er naar uit dat de inflatie en arbeidsmarkt niet tot rust komen, wat juist wijst op stevigere rentestappen.

De financiële markten vlogen na de rentestap van de Fed dan ook alle kanten op. Aandelen gingen door het putje en de dollar knalde omhoog.

Matige reacties van obligaties

Maar het opvallendst was misschien wel dat juist vastrentende waarden zeer behoudend reageerden. De obligatiemarkten doen het al een paar weken heel rustig aan en bleven ook na de jongste rentestap dicht bij huis. Zo was er slechts een lichte rimpeling in de Bund Future.

De Bund Future, een termijncontract op een mandje 10-jarige Duitse Staatobligaties, beweegt al tijdje volkomen vlak.

Start nieuwe economische cyclus?

Lopen vastrentende beleggers hiermee vooruit op een top in de rente?

Dat zou opzienbarend zijn en mogelijk een nieuwe economische cyclus aankondigen. In elk geval lijkt het er technisch op dat de Nederlandse rente een top heeft neergezet. Dat wijst op een mogelijke bodem in Nederlandse obligaties.

Vandaag bekijk ik de Nederlandse 10-jaars kapitaalmarktrente, de Bund Future, Europese en Amerikaanse bedrijfsleningen alsmede de Amerikaanse 10-jaars rente.

Over de gehele linie zie ik in Europese vastrentende waarden dezelfde technische signalen: topvorming in de rentes en bodems in obligatiekoersen. Op de Amerikaanse rentemarkten is het technische beeld iets minder prominent.

Nederlandse kapitaalmarktrente laat het opwaartse trendkanaal achter zich

De Nederlandse 10-jaars kapitaalmarktrente zakt uit de stijgende trend en lijkt een draai te voor te sorteren.

We adviseren de steun van 2,13% (de bodem van 4 oktober) nauwlettend in de gaten te houden nu het technische plaatje verandert. Bij een doorbraak en slotstand onder dit niveau dient rekening te worden gehouden met een stevigere correctie. In dat geval wordt 1,00 het volgende neerwaartse koersdoel.

De weerstand bevindt zich op 2,78% (de top van 21 oktober).



Bund Future verlaat de dalende fase

De Bund Future (ISIN code: DE0009652644) kruipt weer boven de laatste koersbodem, waarmee de eerdere neerwaartse doorbraak wordt geneutraliseerd. Eerder al was de dalende trend gebroken.

Dat de koers terugkeert boven een eerdere bodem, geeft aan dat het aanbod boven de markt afneemt. De weerstand bevindt zich rond .142,87 (gevormd op 4 oktober).

De steun ligt rond 134,02 (de bodem van 21 oktober).

 

Europese bedrijfsleningen

Het technische plaatje van de Europese Corporate Bond Index (ISIN code: IE0032523478) verbetert nu er een mogelijke hogere koersbodem wordt gevormd. Deze signaleert weer kopers in de markt. De tracker iShares Euro Corporate Bond (Large Cap UCITS ETF) laat wat stabilisatie zien.

Eerder al verliet de Europese Corporate Bond Index de dalende trend, wat een eerste signaal van verbetering gaf.

Om verder te verbeteren moet de Europese Corporate Bond Index ook boven de weerstand van 119,59 punten (gevormd op 4 oktober) weten te breken. De steun rond 115,23 punten (de bodem van 2 december 2011) moet wel stand houden.

Amerikaanse bedrijfsleningen

Het technische plaatje van de Amerikaanse Corporate Bond Index USD (ISIN code:IE0032895942) verbetert nu de dalende trend is gebroken. Een meer consoliderend koersverloop mag nu worden verwacht.

Het beeld klaart pas verder op indien de weerstand van 99,63 (gevormd op 4 oktober) wordt gebroken.

De Corporate Bond Index USD (die in Amerikaanse bedrijfsleningen belegt) biedt steun rond 93,34 punten (de bodem van 21 oktober).




US 10-jaars rente blijft binnen uptrend ondanks terugval

De recente correctie van US 10-jaars rente vindt plaats binnen de stijgende trend. Zolang de koers boven de voorgaande top weet te blijven, oogt het technische beeld opwaarts gericht.  Wel lijkt het momentum van de opmars wat af te nemen. Er ligt steun op 3,58 (bodem van 4 oktober). Weerstand ligt rond 5,20 (gevormd op 18 juni 2007).

Royce Tostrams is technisch analist en oprichter van de Tostrams Groep. Hij schrijft zijn analyses op persoonlijke titel. De informatie in zijn analyses is niet bedoeld als professioneel of particulier beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Wij informeren u graag over ons rendement.

IEX heeft de laatste jaren sterk geïnvesteerd in onze Analistenteam. Onze kooptips hebben een gemiddeld rendement per tip opgeleverd van ruim +25%.


Een gedetailleerd overzicht van alle kooptips en de gevolgde berekening is te vinden op de rendementenpagina.

Met een abonnement op IEX heeft u altijd als eerste toegang tot onze analyses en kooptips.
U leest deze al vanaf 2,41 per week. Word nu abonnee en profiteer van 30% korting!

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 
Royce Tostrams

Analyse door:

Royce Tostrams werkt sinds eind jaren zeventig op de financiële markten, onder andere bij Rabobank, Robeco, IRIS en de ING Groep als hoofd van de afdeling Technische Analyse. Hij heeft eind negentiger jaren de Tostrams Groep opgericht. Dit bureau biedt onafhankelijke beleggingsadviezen op basis van technische analyse voor par...

Gerelateerd

Reacties

427 Posts
Pagina: 1 2 3 4 5 6 ... 22 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. forum rang 6 Hadrianus 4 november 2022 07:51
    Ja,op een gegeven moment zal de rente wel toppen tjonge jonge.In een 0nzekere markt gaat het alle kanten op.Zie goud ,zie aandelen zie obligaties.Verder is het heeeeel lang geleden dat de rente in 9 maanden 3 /4% steeg,Ja een pauze is dan logisch.Heeft niets met strepen te maken.En er komt een forse recessie aan.Hij is er al,maar door de arbeidsmarkt valt het niet op.Vergeet nietdat hetziekteverzuim gemiddeld van ongeveer 3% tot 10% is gestegen.
  2. Housepartyy 4 november 2022 07:57
    'Dat zou opzienbarend zijn en mogelijk een nieuwe economische cyclus aankondigen.'

    Royce denkt dat een pivot van de ecb nieuwe economische cycles inluidt. Ik denk eerder dat een pivot van de ecb een erkenning is van recessie/depresie.

    Met lage rentes, verruiming en prijsplafonds lossen wij de zwakte aan de aanbodzijde niet op...
  3. Housepartyy 4 november 2022 07:59
    quote:

    Newg77 schreef op 4 november 2022 07:54:

    Zie t al inflatie is passé.
    De handrem staat er al op dus komt helemaal goed met de inflatie...
    De euro moet omhoog! Dus tussentijds verhogen doe maar als sinyerklaaskado
    Hoe moet de euro omhoog als de rentes aan het toppen zijn in de eu..
  4. forum rang 6 d' Aandelen ' 4 november 2022 08:12
    quote:

    easy56 schreef op 4 november 2022 08:04:

    zelf nadenken lijkt me t beste ipv de historische lijntjes volgen.....
    Zelf nadenken en kijken hoe de koersen zich ontwikkelen lijkt me ook het beste, we horen hier teveel verschillende meningen.
    Daarom inderdaad zelf je eigen strategie volgen.

    De futures openden op 7 punten boven de de middenlijn op658.66 en er is een gap die meestal gesloten wordt.

    invst.ly/zfgze
  5. forum rang 6 Toerist 4 november 2022 08:20
    quote:

    d' Aandelen ' schreef op 4 november 2022 08:12:

    [...]

    Zelf nadenken en kijken hoe de koersen zich ontwikkelen lijkt me ook het beste, we horen hier teveel verschillende meningen.
    Daarom inderdaad zelf je eigen strategie volgen.

    De futures openden op 7 punten boven de de middenlijn op658.66 en er is een gap die meestal gesloten wordt.

    invst.ly/zfgze
    morgen D'aan,niet meer nadenken en zien wat er gebeurt is het beste hier gebleken,mvg
  6. forum rang 6 Toerist 4 november 2022 08:37
    quote:

    easy56 schreef op 4 november 2022 08:23:

    [...]haha,ja soms blind gokken en afwachten achteraf t beste resultaat.....

    Maar t kan je ook alles kosten:-)
    neen Easy,doe ik niet meer,heb sedert de zomer een systeem en het werkt;natuurlijk zijn de winsten kleiner maar ze zijn er

    bv:had gisteren A3 calls 658/659/660 en 661 en stonden op winst en ik neem die en gedaan,wat later stonden ze op grote winst (spijtig) maar nog wat later stonden ze op verlies
  7. forum rang 6 Toerist 4 november 2022 08:42
    quote:

    easy56 schreef op 4 november 2022 08:23:

    [...]haha,ja soms blind gokken en afwachten achteraf t beste resultaat.....

    Maar t kan je ook alles kosten:-)
    wat ik bedoel is,ik kan geen opties meer kopen aan bv 1 en wachten tot ze 4 gaan,erin aan 1 en eruit aan 1,25-1,50 en dat gaat zeer goed
    ik luister gewoon naar mijn signalen hoe onredelijk ook
  8. [verwijderd] 4 november 2022 08:42
    quote:

    Toerist schreef op 4 november 2022 08:37:

    [...]

    neen Easy,doe ik niet meer,heb sedert de zomer een systeem en het werkt;natuurlijk zijn de winsten kleiner maar ze zijn er

    bv:had gisteren A3 calls 658/659/660 en 661 en stonden op winst en ik neem die en gedaan,wat later stonden ze op grote winst (spijtig) maar nog wat later stonden ze op verlies
    ieder systeem werkt....

    alleen meestal tijdelijk:-)

    ben wel met je eens dat voorzichtig en gespreid t beste is,geen grote klappers maar ook geen grote verliezen,dit systeem wekt bij mij ook t beste
  9. forum rang 6 d' Aandelen ' 4 november 2022 08:45
    quote:

    easy56 schreef op 4 november 2022 08:23:

    [...]haha,ja soms blind gokken en afwachten achteraf t beste resultaat.....

    Maar t kan je ook alles kosten:-)
    Eigenlijk zou het simpel moeten zijn, laag kopen hoog verkopen en vice versa, het lastige zit het in de richting bepalen, daarom zit ik zowel long en short tegelijkertijd in met turbo's die wat verder van de koers af liggen.En tussentijds bijsturen en winsten veilig stellen.
  10. forum rang 6 Toerist 4 november 2022 08:49
    quote:

    easy56 schreef op 4 november 2022 08:42:

    [...]ieder systeem werkt....

    alleen meestal tijdelijk:-)
    ben daar in de zomer voor naar parijs geweest,heb dat hier trouwens gepost maar werd hier om gelachen
    weet wel dat ik als ik trade winst heb,zit er niet altijd in en nooit lang en bij belangrijke cijfers zoals vandaag ( om 13.30 dacht ik) zowiezo zijlijn
  11. forum rang 6 Hadrianus 4 november 2022 08:50
    quote:

    De verhapstukkende bekokstover schreef op 4 november 2022 08:47:

    Na de valse uitbraak van dinsdag en de logische technische reactie daarop (hard omlaag) nu een richtingloze, dus zijwaartse markt.

    Schrijvers blijven.

    Beurs zou weleens als een nachtkaars uit kunnen gaan.
    Ik vind de vola wel heel laag voor een plotselinge zwarte of witte zwaan.
    Succes met premie short ,beter kleine positie of gehedged,
    Je ziet het vaak goed ,maar lijnen beschermen je niet tegen alles.
427 Posts
Pagina: 1 2 3 4 5 6 ... 22 »» | Laatste |Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.