Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Beurs Vandaag: Rustdag...?

Update 8:45 uur: "ArcelorMittal valt mee"

De eersten die zich uitspreken over ArcelorMittal:

De futures worden er intussen niet vrolijker op. De Bund future dan weer wel.


Update 8:20 uur: Short Imtech?

Hier is een versche shortlist van de AFM en als ik het in de gauwigheid goed zie, zijn er nieuwe shorters Imtech en is een bestaande positie uitgebreid.


Update 8:05 uur: IEX Voorbeurs

Een nettoverlies van 3,7 miljard dollar over 2012, alsof het niks is. De cijfers van ArcelorMittal zijn niet best, maar dit zit min of meer al in de koers, toch...? In ieder geval niet weer een enorme zeperd à la SNS Reaal, Imtech en KPN voorbeurs, waar dit al dagelijkse routine begon te worden.

Gekke dag. Er zijn veel bedrijfscijfers, maar de macroagenda is helemaal leeg. Tenminste, geen potentiële market movers. Ach, dat geldt ook voor de rapporterende concerns. Nutreco-beleggers letten op de cijfers van Marine Harvest. Hoera, Unilever gaat op opening 0,24 euro ex-dividend.

Vrij rustig nog voorbeurs en dat is ook wel een slekker. Heb ik eens de kans om de linkes bij buitenland nieuws aan te bevelen. Zitten interessante dingen tussen. Amerikaanse begrotingsperikelen en planningen, Chinees goud én durfinvesteerders die Europ afstruinen op vastgoed - ook in Nederland.

Voor als u echt alles wilt weten: Walt Disney en - voor de liefshebbers van überspectaculaire aandelen - Zynga deden nabeurs New York +2,74% en +6,54%op hun KW4-cijfers.

  • Bescheiden plussen weer eesn bij de futures, maar obligaties (Bund future) lopen ook net op. Dat klopt niet
  • Wat?! Nikkei 225+3,77% op een zoveel jaars top?! USD/JPY op een low. Politiek stuntwerk? Ik weet het niet zo snel. Verder presteert Azië keurig
  • Oh, EUR/USD nadert nu weer 1,36. Dit gaat nergens meer over bij die valuta, maar het kan veel kapot maken bij in essentie goede beuitenlandse beleggingen
  • Goud, zilver en oliebenchmarks Brent en WTI doen echt helemaal n.i.k.s.

Futures om 08:05 uur

Gekapitaliseerde markten

BRIC-landen

Valuta, commodities & indicatoren

Obligaties

Agenda en nieuws Nederland

Nieuws buitenland

Grafiek van de Dag

Vraag of ik behalve de Shanghai Composite en Koreaanse Kospi nog meer achtergebleven of haperende indices weet? Nou, de Braziliaanse Bovespa bijvoorbeeld. Apples en peren, maar ik vergelijk 'm stiekem met de AEX. Ook niet de vlotste. Geeft een beetje een idee.

Lukas Daalders Best of the Web

Iedere dag leuk en leerzaam om doorheen te scrollen: de dagelijkse verzameling links van IEX-columnist en Robeco-fondsmanager Lukas Daalder.

Belangrijkste KW4-cijferrapportages

AJ Kamp


Arend Jan Kamp is senior content manager van IEX. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 
Arend Jan Kamp

Auteur:

Arend Jan Kamp is 24/7 van de vroege uurtjes voorbeurs tot de late uurtjes after hours uw gastheer op IEX, als hij in geheel eigen stijl (bondig, maar toch uitbundig) de beursdag met u doorneemt. Van aandelen en indices, via commodities, langs de rentemarkten, naar haute finance tot politiek en centrale banken. Arend Jan is ...

Reacties

11 Posts
| Omlaag ↓
  1. forum rang 4 watergeus 6 februari 2013 09:06
    nu vergeet je interessant nieuws. Amerika's democratie in gevaar door economische dictatuur:
    www.firstenercastfinancial.com/news/s...
    S&P wordt aangeklaagd (500 milj,. dollar)voor een triple A rating van Lehman brothers net voor de bankencrisis. Moody en Finch niet (met dezelfde rating voor LB), maar die hebbben nog een TRiple A voor de US. S&P heeft de US onlangs afgewaardeerd. Met het verhogen van het kredietplafond is de regering doodsbang dat de beurs weer ^6% instort na een afwaardering. Chantage is hierbij blijkbaar geoorloofd. Valt me tegen van Obama.
11 Posts
|Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.