Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Finding Nutreco

Deze week was ik op de Nutreco Capital Markets Day. Nutreco gaf een rondleiding door een Visvoer- en Premixfabriek in Italië. Daarnaast gaven alle divisiehoofden een update van de activiteiten en de strategische plannen.

In het persbericht dat bij de bijeenkomst werd uitgebracht, stond onder andere dat de Premixactiviteiten als guidance een operationele marge van 7% moeten kunnen halen. Sommige analisten rekenden echter op een hoger cijfer, omdat in de eerste helft van 2010 al een marge van 8% behaald was.

De koers daalde woensdag daarom bijna 4%, overigens na een sterke stijging in de maanden daarvoor. Als toelichting op het persbericht gaf Nutreco aan dat de marge van 7% voor Premix de guidance was. De ambitie ligt echter hoger.

Target overtroffen
Zoals we gewend zijn van Nutreco probeert de onderneming realistische verwachtingen af te geven zodat ze de markt niet achteraf teleurstelt. Ik ben daarom ook niet bang dat Nutreco de afgegeven operationele winst target (EBITA) van 220 miljoen euro voor 2010 niet gaat halen.

Gegeven het sterke herstel van de zalmkwekerijen in Chili en de sterke groei in Noorwegen denk ik zelfs dat deze target voor 2010 wel eens overtroffen kan worden. Naast de ambitie van hogere marges in Premix, presenteerde Nutreco ook acquisitieplannen voor elke divisie.

Nutreco heeft de ambitie om 400 tot 500 miljoen euro uit te geven aan acquisities. Nutreco gaf ook aan niet te veel te willen betalen, in lijn met hoe de onderneming tot nu toe altijd heeft gehandeld.

Resultaten vallen niet tegen
Stel dat Nutreco haar ambitie waarmaakt en voor 500 miljoen euro acquireert tegen de eigen multiple van 9 keer de operationele winst. Dan gaat de EBITA van 220 miljoen naar 275 miljoen euro. Dat leidt dan tot een winst per aandeel inclusief extra rentelasten van circa 4,70 euro en een koers-winstverhouding van 10,7.

Het is niet gek dat de koers iets corrigeert na de sterke outperformance van het aandeel dit jaar. Als Nutreco minimaal de targets waarmaakt, zoals ik verwacht, staat het 13 keer de winst vóór bijzondere posten. Echter als Nutreco de acquisitieambitie waarmaakt dan staat het aandeel op 10,7 keer de winst.

Het lijkt erop dat de resultaten op korte termijn niet zullen tegenvallen, waardoor de koersrisico’s beperkt zijn. Bovendien kan elke nieuwe acquisitie weer voor positief momentum zorgen.


Jan Willem Berghuis is senior portfoliomanager van het Kempen Orange Fund bij Kempen Capital Management NV, waar hij verantwoordelijk is voor de Nederlandse aandelenportefeuilles. Het Kempen Orange Fund belegt in Nederlandse mid- en smallcaps en kan een positie hebben in de in dit artikel genoemde aandelen. Het laatste maandbericht van de portefeuille van Kempen Orange Fund vindt u hier. Berghuis schrijft zijn columns op persoonlijke titel. Berghuis houdt zelf geen posities in Nederlandse mid- en smallcaps, wel heeft hij een positie in aandelen Kempen Orange Fund. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Klik hier om een bericht te sturen aan de auteur.
Morngingstar RatingKempen Orange Fund


Jan Willem Berghuis is senior portfoliomanager van het Kempen Orange Fund bij Kempen Capital Management NV, waar hij verantwoordelijk is voor de Nederlandse aandelenportefeuilles. Het Kempen Orange Fund belegt in Nederlandse mid- en smallcaps en kan een positie hebben in de in dit artikel genoemde aandelen. Berghuis schrijft zijn columns op persoonlijke titel. Berghuis houdt zelf geen posities in Nederlandse mid- en smallcaps, wel heeft hij een positie in aandelen Kempen Orange Fund. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 
Jan Willem Berghuis

Auteur:

Jan Willem Berghuis is senior portfoliomanager van het Kempen Orange Fund bij Kempen Capital Management NV, waar hij verantwoordelijk is voor de Nederlandse aandelenportefeuilles. Het Kempen Orange Fund belegt in Nederlandse mid- en smallcaps. Het laatste maandbericht van de portefeuille van Kempen Orange Fund vindt u hie...

Recente artikelen van Jan Willem Berghuis

  1. Les van Wijers
  2. 2012: aantrekkelijke waarderingen
  3. Van bricks naar clicks

Reacties

5 Posts
| Omlaag ↓
  1. [verwijderd] 7 oktober 2010 17:41
    Ik vroeg me al af wat voor de koerswending zorgde deze namiddag. Zat zelf op de loer om mijn short van enkele dagen geleden terug in te kopen. Een flink stuk winst weg door dit artikel. Maar komt wel terug in orde. Want als er op één dag zoveel beweging mogelijk is door één artikel, dan zie ik het herstel van deze namiddag toch wel terug wat afkalven.

    Maar ten grond. Nutreco is inderdaad een zeer degelijk bedrijf. Gestage, maar trage groeier. Met een oordeelkundig beleid zowel op het vlak van acquisities als dividend.
  2. Orca 7 oktober 2010 20:55
    An sich goed stuk, obv huidige waarderingen. Maarrrr cijfers zijn niet genormaliseerd voor afgelopen 10 jaar. Met andere woorden, is hiero 'n outlier. Volg ze al tijden, ben 30/9 defined short gegaan middels long p50 dec 0,55 (absolute bodem, zalig is dat). Eergister p48 short eronder 0,90 en positie zit dicht. Nogal wat slippage op die shortput, jammer. Anyway, posities genoemd zodat jullie weten waar ik sta.
    Risk factors zijn oa huidig koersniveau (alltime high), de kippehoest zeg maar (paar jaar terug giga puinhoop met die zalmziekte), en dus die voornoemde cijfers sec én multiples.
    Maar goed, we kijken 'm aan, is 'n goed bedrijf, wel flink aan de prijs imho.
5 Posts
|Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.