Ontvang nu dagelijks onze kooptips!

word abonnee
Van beleggers
voor beleggers
desktop iconMarkt Monitor

Duitse beurs haalt Wall Street in

De Duitse beurs gaat veel sneller dan Wall Street. Technisch bezien valt de S&P 500 stil, terwijl de DAX op volle snelheid opwaarts knalt.

Waarom de DAX het beter doet dan de S&P 500
Beeld: © iStock

De financiële markten keren zich steeds duidelijker van Donald Trump af. Gisteren heb ik de zwakke dollar besproken. Vandaag beoordeel ik hoe Amerikaanse aandelen achterop raken. De S&P500 staat voor 2025 slechts 1 procent in het groen. De Duitse DAX wist dit jaar bijna 15 procent op te lopen. Wall Street laat hiermee een zeer sterk beursjaar steeds duidelijker achter zich. Over heel 2024 was de S&P500 nog dik 25% opgelopen, tegenover een plus van 20% voor de Duitse beurs.

Echter op dit moment is Europa bezig met een inhaalslag versus Wall Street. In deze blog bekijk ik het relatieve koersverloop van de Duitse beurs. Ten eerste beoordeel ik de DAX index omdat deze de grootste economie van Europa vertegenwoordigt. Daarnaast worden zowel de DAX als de S&P500 als prijsindex  berekend. Fondsen met een hoge beurswaarde wegen dan meer op de koers van de index dan fondsen met een lage beurswaarde. 

De belangrijkste conclusie, na anderhalve maand Trump, is een underperformance van Wall Street ten opzichte van de Duitse beurs.

Relatieve prestaties DAX index ten opzichte van S&P500

De doorlopende zwarte zigzaglijn op de grafiek hieronder vergelijkt de prestaties van de S&P500 met die van de DAX index. Een dalende lijn geeft aan dat de S&P500 slechter presteert dat de Duitse beurs en vice versa. 

Er zijn enkele opvallende tendensen te zien:

  • Tussen begin 2023 en november 2024 heeft Wall Street het beter gedaan dan de Duitse beurs
  • Sinds november is de verhouding tussen die twee danig veranderd. De Duitse beurs presteert de afgelopen maanden beter in vergelijking met de  S&P500 
  • Het draaipunt in performance  is met de X gemarkeerd
  • Op deze relatieve chart zijn begin januari de bodems a, b en c gebroken, wat tot een verdere relatieve verzwakking heeft geleid
  • Op basis hiervan mag een nieuwe underperformance van Wall Street verwacht worden


S&P500 zet niet door

De S&P 500 index weet de uitbraak boven de top van 6 december niet vast te houden. De recente daling bracht de S&P500 index weer terug onder het niveau van voorgaande toppen op 6.100,71. Door deze terugkeer van de koers binnen de oude trading range is het technische beeld iets verzwakt.

Deze zogeheten 'false move' heeft de eerdere verbetering teniet gedaan. We verwachten een meer zijwaarts verloop boven steun 5.800,54 (bodem van 20 december 2024). Weerstand ligt 

 

 

Duitse beurs handhaaft sterke uptrend

De DAX blijft ijzersterk. Fors hogere toppen en bodems signaleren koopkrachtige vraag onder beleggers. De DAX oogt technisch bezien bijzonder goed liggen. Er ligt steun op 21.252,71 (bodem van 3 februari). 

In de terugval van december heeft de Duitse beurs een hogere bodem achter gelaten, binnen de stijgende trend. Het positieve technische beeld wordt bevestigd omdat de koers boven de voorgaande top weet te blijven. Deze bodem vormt rond 19.674,68 (bodem van 18 oktober 2024) een krachtige pullback bodem.

Een eerste berekend koersdoel ligt rond 25.000. 

 

Probeer Tostrams Premium 3 maanden voor slechts €19,95 (73% korting)

Wilt u dagelijks technische aandelenanalyses en concrete kooptips ontvangen? Abonneer u dan op Tostrams Premium. Met een universum van meer dan 500 verschillende aandelen, grondstoffen, valuta's en indices zorgen onze specialisten ervoor dat u niets over het hoofd ziet.

U kunt ook persoonlijke alerts instellen, zodat u een seintje krijgt als er een technische doorbraak plaatsvindt of een belangrijk steunniveau wordt gebroken. Hierdoor mist u geen (ver)koopkansen meer!

Verder krijgt u als Tostrams-abonnee automatisch toegang tot maar liefst vier modelportefeuilles met de beste aandelen voor Nederland, Europa en de VS en ETF’s. De Tostrams-portefeuilles weten de markt al sinds 2006 te verslaan.

Wilt u Tostrams.nl proberen? Ga dan naar tostrams.nl/actie en lees drie maanden onze technische analyses voor slechts €19,95. Dat komt neer op een korting van maar liefst 73%.

Royce Tostrams is technisch analist en oprichter van de Tostrams Groep. Hij schrijft zijn analyses op persoonlijke titel. De informatie in zijn analyses is niet bedoeld als professioneel of particulier beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Wij informeren u graag over ons rendement.

IEX heeft de laatste jaren sterk geïnvesteerd in onze Analistenteam. Onze kooptips hebben een gemiddeld rendement per tip opgeleverd van ruim +25%.


Een gedetailleerd overzicht van alle kooptips en de gevolgde berekening is te vinden op de rendementenpagina.

Met een abonnement op IEX heeft u altijd als eerste toegang tot onze analyses en kooptips.
U leest deze al vanaf 2,41 per week. Word nu abonnee en profiteer van 30% korting!

Meld u aan voor de dagelijkse Beursupdate

Dagelijks een update van het laatste beursnieuws en beleggingskansen in uw mailbox!

 
Royce Tostrams

Analyse door:

Royce Tostrams werkt sinds eind jaren zeventig op de financiële markten, onder andere bij Rabobank, Robeco, IRIS en de ING Groep als hoofd van de afdeling Technische Analyse. Hij heeft eind negentiger jaren de Tostrams Groep opgericht. Dit bureau biedt onafhankelijke beleggingsadviezen op basis van technische analyse voor par...

Gerelateerd

Reacties

30 Posts
Pagina: 1 2 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. Jopieklaploper 27 februari 2025 10:10
    Ik feliciteer Duitsland van harte. Prachtig en volkomen terecht dat de Duitse beurs de VS inhaalt.
    Dankzij het beleid van de duitse overheid (voorheen Merkel team CDU en nu Scholz team SPD grote bewondering en grote klasse!!!), draait de duitse economie al vele jarenlang als een tierelier en klotst het geld in Duitsland tegen de plinten!!!! De Duitse industrie draait dankzij het beleid van de overheid (grote klasse) beter dan ooit tevoren!!!!

    Het gaat gewoon goed in Duitsland (en dus ook in Nederland) en dat mogen, nee MOETEN we vieren, we leven in de mooiste tijd ooit en dat is een feest meer dan waard!!!

    Ik sluit af met de prachtige woorden: "Natas chalt sno malleaal itu, poejie tranos!!!!!
30 Posts
Pagina: 1 2 »» | Laatste |Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord.